fot. KPP w Wałczu

„Roztropny senior” to program skierowany do najstarszych mieszkańców powiatu wałeckiego. Tym razem policjanci spotkali się z osobami ze Stowarzyszenia Diabetyków. Rozmawiano o tym, jak nie dać się oszukać.

Celem projektu jest przeciwdziałanie przestępczości przeciwko osobom w wieku senioralnym oraz zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem osób starszych.

Policjanci przekazali seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadamiali, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka”, „policjanta CBŚ” czy „na administratora”. Zwracali uwagę na to, że podawanie się za krewnych, policję czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające.

Ponadto mówiono o bezpieczeństwie seniorów w ruchu drogowym. Policjanci z drogówki rozmawiali z seniorami o zasadach i przywilejach jazdy rowerem oraz obowiązkowym wyposażeniu jednośladu. Na koniec funkcjonariusze przeprowadzili krotki quiz sprawdzający wiedzę seniorów z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Program policji zachodniopomorskiej finansowany jest z budżetu z województwa zachodniopomorskiego na podstawie umowy z Urzędem Marszałkowskim.

KPP w Wałczu/aś