Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: zastępca wójta gminy Biesiekierz Tomasz Hołowaty, burmistrz Tychowa Robert Falana i wójt gminy Białogard Jacek Smoliński.

Zastępca wójta gminy Biesiekierz - Tomasz Hołowaty

Na stanowisko wójta gminy Biesiekierz startowało czterech kandydatów. Tomasz Hołowaty uzyskał poparcie wynoszące 39,17 procent, z liczbą 1137 głosów. - Jest to dla nas bardzo dobry wynik. Kandydowałem ze swojego urzędu, bez poparcia obecnego wójta. Wprowadziliśmy z mojego komitetu do rady dziewięć osób.

Zastępca wójta gminy Biesiekierz - Tomasz Hołowaty

Burmistrz Tychowa - Robert Falana

Robert Falana, ubiegający się o reelekcję, uzyskał 37,57 procent poparcia. Biorąc pod uwagę trzech kandydatów, głosy rozłożyły się podobnie, choć obecny burmistrz uzyskał ich najwięcej - 1026. - Kampania do drugiej tury wyborów jest bardziej dynamiczna. Niestety pojawiają się elementy, które nie powinny się dziać. Mam na myśli wpisy niektórych wyborców w internecie.

Burmistrz Tychowa - Robert Falana

Wójt gminy Białogard - Jacek Smoliński

Jacek Smoliński uzyskał poparcie 47,09 procent, przy 1240 głosach. Obecny wójt miał jednego kontrkandydata. - Startuję z własnego komitetu. Do rady weszło z niego dziewięć osób. Rozmawiałem też z pozostałymi radnymi, zależy nam na współpracy.

Wójt gminy Białogard - Jacek Smoliński