Laserowe karabiny i pistolety oraz wirtualne pole walki. W Zespole Szkół Morskich w Darłowie powstała wirtualna strzelnica. Kosztowała 180 tysięcy złotych.

W piątek odbyły się zawody strzeleckie, w których mogli wziąć udział wszyscy chętni. Uczniowie nie kryli, że są zadowoleni z tej inwestycji – to ich zdaniem dobra zabawa, ale też okazja do ćwiczeń. Strzelnica posiada cztery stanowiska i może być dostosowana do różnego rodzaju zajęć, również dla funkcjonariuszy służb mundurowych czy żołnierzy – podkreśla Andrzej Glinka, opiekun strzelnicy: - Broń jest prawdziwa, jedynie jest dostosowana, czyli pozbawiona wszystkich cech bojowych, ale odrzuty, strzelanie, obsługa broni jest oryginalna. To jest broń tak samo przez producenta robiona, jak broń ostra. Mamy tutaj wielki ekran i wyświetlamy programy, które są dostosowane do różnych typów strzelania. Mamy strzelectwo sportowe, dynamiczne, bojowe oraz wojskowe. Może u nas szkolić się policja, straż graniczna i wszystkie inne służby – od odległości najmniejszej 5-10 metrów do odległości wykorzystywanych nawet przez snajpera.

Z wirtualnej strzelnicy w ZSM w Darłowie po wcześniejszym kontakcie mogą korzystać też inne szkoły, placówki oraz kluby. Strzelnica powstała dzięki funduszom Ministerstwa Obrony Narodowej, we współpracy z Powiatem Sławieńskim.

kch/jr

Posłuchaj

Andrzej Glinka, opiekun strzelnicy: Uczniowie nie kryli, że są zadowoleni z tej inwestycji: