W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

W auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu odbyły się targi edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Wystawcami były szkoły ponadpodstawowe z powiatu kołobrzeskiego. Oferty edukacyjne prezentowali przede wszystkim uczniowie z poszczególnych szkół wspierani przez swoich nauczycieli. Obok szkół ponadpodstawowych, w targach edukacyjnych uczestniczyły też instytucje pomagające w planowaniu kariery zawodowej, takie jak: Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Koszalinie oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie.

relacja Mariusza Wolańskiego

Już wkrótce kołobrzeski ratusz doczeka się kolejnego remontu. Modernizowane będą elementy attyki oraz kominy. Tymczasem wokół zabytku pojawił się ażurowy płot oraz specjalne zadaszenie, chroniące przechodniów przed spadającymi fragmentami cegły.

materiał Mariusza Wolańskiego

Kołobrzescy seniorzy będą mogli wziąć udział w programie bezpłatnej rehabilitacji. W środę podpisano porozumienie, na mocy którego w kurorcie rusza druga edycja programu. Tym razem z bezpłatnej rehabilitacji będzie można skorzystać do 2029 roku. Seniorzy bardzo sobie chwalą taką możliwość zadbania o własne zdrowie.

relacja Krzysztofa Klinkosza

W środę w Kołobrzegu, podobnie jak w całej Polsce, obchodzono 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobie Sebastiana Karpiniuka, zmarłego w katastrofie posła ziemi kołobrzeskiej. Hołd złożyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych współpracownicy i przyjaciele posła.

Kolejnym akcentem obchodów była msza święta w bazylice konkatedralnej w intencji ojczyzny, po której nastąpiło przejście pod Dęby Katyńskie, gdzie, w asyście wojskowej, odbyło się zgromadzenie patriotyczne, podczas którego głos zabrała przedstawicielka rodzin katyńskich Wanda Przybylska.

relacja Mariusza Wolańskiego

„Otwarta Antena”: Anna Bańkowska

Gościem „Otwartej Anteny” była szefowa kołobrzeskich struktur Platformy Obywatelskiej Anna Bańkowska. W rozmowie z Mariuszem Wolańskim analizowała wyniki wyborów samorządowych oraz powyborcze układanki.

„Otwarta Antena”: Anna Bańkowska