fot.Mateusz Sienkiewicz/Polskie Radio Koszalin
To już trzeci tego typu obiekt w szkole średniej prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Zakup sprzętu i adaptacja pomieszczeń była możliwa dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, które przekazało na ten cel 200 tys. złotych.

Dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku Anna Wisłocka-Bogdanowicz przyznaje, że strzelnica jest dużą atrakcją, ale też ułatwieniem: - To niesamowite zaplecze dydaktyczne dla młodzieży uczącej się w klasach mundurowych. Uczniowie będą mogli, w oparciu o wirtualną rzeczywistość, poćwiczyć procedury i zasady związane ze strzelaniem.

Anna Wisłocka-Bogdanowicz dodała, że szkoła zaoszczędzi czas, a także pieniądze w związku z dojazdami na strzelnice zlokalizowanymi w innym powiecie.

Uczniowie są zadowoleni, że w ich szkole stworzono wirtualną strzelnicę. - Da nam możliwość do podniesienia poziomu naszych umiejętności.

Wirtualne strzelnice działają już w Zespole Szkół nr 7 w Białym Borze i Liceum im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. W planach jest stworzenie takiego obiektu w tzw. Ekonomiku.

ms/lp

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza