fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wspólnie z kolegami świętował zakup samochodu. Oblał pojazd szampanem i zaprosił znajomych na testową przejażdżkę nowym nabytkiem. Po krótkiej podróży, mężczyzna z dwoma promilami w organizmie, trafił na bytowskich funkcjonariuszy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy, a zakupiony dzień wcześniej pojazd został przez mundurowych skonfiskowany.

34-letni mieszkaniec Bytowa długo nie nacieszył się nowym nabytkiem. Dzień po jego zakupie zaprosił kolegów do mieszkania, aby wraz z nimi „opić” samochód. W trakcie alkoholowego świętowania mężczyzna zaproponował gościom testową przejażdżkę swoim oplem. Po kilku kilometrach kierowca został zatrzymany przez patrol bytowskich policjantów prewencji.

Gdy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, okazało się, że ma on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Tłumaczył policjantom, że jego stan wynika z chwilę wcześniejszego „oblewania” zakupionego pojazdu, dodając, że ten został nawet przed jazdą symbolicznie polany szampanem.

Mężczyzna zakończył świętowanie, gdyż z uwagi na stan nietrzeźwości nowo zakupiony pojazd został mu skonfiskowany. Ponadto 34-latek stracił prawo jazdy i wkrótce usłyszy zarzuty kierowania po alkoholu. Grozi mu za to kara nawet do 3 lat więzienia.

KPP w Bytowie/lp