fot. Mariusz Wolański/Polskie Radio Koszalin

Brak miejsc parkingowych to od lat bolączka mieszkańców, turystów i władz Kołobrzegu. Sytuacja w niedługim czasie ma ulec poprawie. Pod koniec kwietnia mają ruszyć prace przy budowie parkingu w dzielnicy portowej miasta. Obiekt ma zapewnić dodatkowych 365 miejsc.

Parking ma powstać na miejskim terenie znajdującym się w administracji Zarządu Portu Morskiego, ok. 300 m od latarni morskiej i 140 m w linii prostej od nabrzeża. Za jego budowę i prowadzenie przez określony czas będzie odpowiedzialny dzierżawca. - Później obiekt przejdzie na własność miejską - przekazał prezes Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg Artur Lijewski.

To nie jedyna tego typu inwestycja w Kołobrzegu. Właśnie trwa budowa parkingu przy ul. Kamiennej, a w planach jest również wybudowanie parkingów przy ul. Fredry oraz VI Dywizji Piechoty Wojska Polskiego. Obiekty mają być skoordynowane za pomocą wspólnego systemu ITS. - Inteligentny System Transportu, czyli 30 tablic rozmieszczonych w różnych częściach miasta informujących, na którym parkingu wielopoziomowym dostępne są jeszcze wolne miejsca - tłumaczyła prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Kołobrzeżanie z satysfakcją przyjęli wiadomość o planach miasta, bo - jak mówią - problem jest duży i coraz bardziej uciążliwy. - Widać to szczególnie w trakcie sezonu, wtedy ludzie parkują gdzie popadnie - mówili.

Budowa parkingu w dzielnicy portowej ma rozpocząć się pod koniec kwietnia, natomiast skoordynowany system parkingów wielopoziomowych w mieście ma być gotowy w ciągu trzech lat.

mw/zn

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego