fot. Arkadiusz Wilman/Polskie Radio Koszalin
Biskup koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński w niedzielny, wielkanocny poranek był gościem Arkadiusza Wilmana w "Magazynie katolickim".

Biskup Zieliński mówił o istocie Świąt Wielkanocnych: - Przeżywanie świąt ma swój sens w przywoływaniu zbawczych wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. One ciągle trwają. Wartość tych prawd, wydarzeń związanych z życiem Chrystusa - jego męką, śmiercią i zmartwychwstaniem staje się sensowna, gdy każdy z nas odnosi ją do siebie. Cóż będzie oznaczać to, że kochają mnie moi rodzice, kiedy będę na tę miłość zamknięty? Co da mi mądrość moich nauczycieli, gdy będę głuchy na to, co do mnie mówią? Co będzie znaczyło, że mamy mądrych katechetów, duszpasterzy, a nie będziemy zainteresowani tym, do czego nas zachęcają? Święta zachęcają, byśmy nadali naszemu życiu jeszcze większy sens przywołując te zbawcze wydarzenia.

Biskup koszalińsko-kołobrzeski mówił także o próbie należytego przeżycia świąt: - W odniesieniu do tego, co może nam wszystkim dać czas świąt, chcę bardzo mocno zachęcić do tego, by w tym czasie otaczać się bliskimi ludźmi i przeżywać ten czas wspaniale. Siadając do wielkanocnego śniadania warto odkrywać nie tylko to, co daje pokarm naszemu ciału, ale też siłę naszej duszy, naszemu wnętrzu.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/ar

Posłuchaj

rozmowa Arkadiusza Wilmana z bp. Zbigniewem Zielińskim