fot. Bank Żywności w Pile/FB
Najubożsi mieszkańcy region otrzymują produkty spożywcze, z których będą mogli przygotować potrawy na Święta Wielkanocne. To efekty zbiórki zorganizowanej przez Bank Żywności w Pile.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin zastępca dyrektora banku Emil Żerebiło - pomoc trafi do wielu osób, bo udało się zebrać rekordowo dużo produktów: - Zebraliśmy 16 ton 700 kilogramów żywności. To rekord. W samej Pile było to 3,5 tony, a 13,2 tony zawdzięczamy gminom, które brały udział w tej zbiórce. Żywność zbierało 30 gmin, 35 sklepów i grubo ponad tysiąc wolontariuszy.

Jak dodaje Emil Żerebiło, zebrane produkty trafiają już do osób potrzebujących z całego regionu, tak by dotarły do nich jeszcze przed Świętami: - Mieszkańcy Piły otrzymują paczki już od wtorku. Żywność zbierana w poszczególnych gminach tam pozostała i wkrótce trafi do osób potrzebujących.

Pomoc Banku Żywności w Pile trafia do mieszkańców czterech województw. Bank swoją działalnością obejmuje część samorządów z województw: wielkopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

pg/ar

Posłuchaj

Emil Żerebiło o dystrybuowaniu żywności Emil Żerebiło o efektach zbiórki