Zakaz dla jednorazowych papierosów jest niezbędny, bo bez tego zatrzymamy się na cząstkowych rozwiązaniach, które będą obchodzone - powiedział we wtorek podczas posiedzenia senackich komisji wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny.

Wybierz styl i motyw

Zanim zaczniesz urządzać pokój prawdziwego fana muzyki, zastanów się, w jakim stylu miałby on być. Nieco ciemniejsza kolorystyka, rockowe dodatki i akcenty? A może kolorowy, folkowy styl, który zachwyca kontrolowanym misz-maszem? Albo uniwersalna opcja dla fana klasycznej muzyki, czyli skórzane dodatki i drewniane meble? Określenie stylu pomieszczenia dopasuj do swoich upodobań. Dzięki temu z łatwością osiągniesz efekt spójnego wnętrza i zyskasz pokój, w którym będziesz mógł się zrelaksować.

Zawieś muzyczne instrumenty

Grasz na jakimś instrumencie? Wyeksponuj go w swoim pomieszczeniu! Koniec z trzymaniem gitary i skrzypiec w futerale. Do tego wykorzystaj specjalne uchwyty oraz mocowania, które pomogą Ci zawiesić dany instrument na ścianie. Możesz także użyć specjalnych stojaków i umieścić go na podłoże, aranżując muzyczny kącik. Umieszczenie instrumentów widocznym miejscu będzie stanowić mocny akcent pokoju i zdecydowanie nada mu charakteru. To także prosty i budżetowy sposób na pokreślenie, że pokój należy do fana muzyki.

Postaw na tematyczne plakaty

Plakat lub nowoczesna grafika to pomysł na urozmaicenie wnętrza. Wybieraj spośród zabawnych ilustracji, minimalistycznych rysunków oraz nowoczesnych kolaży z muzycznym motywem. W dużych pomieszczeniach świetnie będą wyglądać plakaty z koncertów, nie tylko tych, na których byłeś. Prawdziwą gratką są także egzemplarze z kultowych, muzycznych wydarzeń. Taki poster do prawdziwa podróż do świata muzyki.

Zaaranżuj kącik audiofila

W pokoju każdego fana muzyki warto podkreślić miejsce, w którym znajduje się sprzęt muzyczny. Niezależnie od tego, czy preferujesz gramofon, czy nowoczesne głośniki, taki kącik może być świetnie zaaranżowany. Zadaj, by Twoja kolekcja płyt albo winyle znalazły się w widocznym i uporządkowanym miejscu, by łatwo można było po nie sięgnąć. W takich miejscach sprawdzi się prosta zabudowa z odpowiedniej wielkości półkami.

Wybierz lub wykonaj dodatki w muzycznym stylu

Jeżeli tylko masz trochę manualnych zdolności, możesz samodzielnie wykonać dodatki i gadżety, które urozmaicą pomieszczenie. Wykorzystaj do tego niepotrzebne muzyczne instrumenty, by stworzyć ciekawy zegar na ścianę albo lampę z pudła gitary.

Jeżeli jednak wolisz klasyczne rozwiązania, poszukaj interesujących dodatków w sklepach internetowych oraz na targach straci. Obie opcje to mnóstwo możliwości oraz morze okazji na niebanalne dodatki do wnętrza.

Nie zapomnij także o wyglądzie łóżka. Pościel z muzycznym motywem albo urocza poduszka w kształcie saksofonu? Niech nie ogranicza Cię wyobraźnia i… poczucie humoru!

Pomysł na urządzenie pokoju dla fana muzyki może być mnóstwo. Mamy nadzieję, ze nasz krótki przewodnik pomoże Ci urządzić pokój, który będzie Twoją oazą spokoju i miejscem do odbywania muzycznych podróży.