fot.KMP Koszalin

Czym jest cyberprzemoc, jak uchronić się przed internetowymi oszustami i dlaczego nie wolno ufać nieznajomym w sieci - to zagadnienia, o których dyskutowali policjanci ze szkolnymi pedagogami.

Funkcjonariusze z koszalińskiej komendy zorganizowali debatę, na którą zaproszeni zostali pedagodzy oraz dr hab. Marek Górka, profesor Politechniki Koszalińskiej i Taron Tovmasyan, student wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, współtwórca gry „Piekło Internetu”.

Dr hab. Marek Górka omówił rodzaje cyberprzemocy i powiedział, „kto za nią stoi”. Części wykładu była poświęcona zagadnieniom przemocy i agresji propagowanej za pomocą cyfrowych środków przekazu. Pedagodzy dowiedzieli się, jakie są czynniki determinujące agresję wśród młodych ludzi oraz jak sobie radzić z hejtem.

W trakcie debaty Taron Tovmasyan, opowiedział o czym jest gra „Piekło Internetu” i do kogo jest skierowana. Powstała ona w 2021 roku, a pomysłodawcami byli uczniowie koszalińskiego „Bronka”. Jej celem jest walka z cyberprzemocą i uświadomienie odbiorców o zagrożeniach z nią związanych.

red./lp