fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Rolnicy będą w środę protestować przeciw dyrektywom Unii Europejskiej. Domagają się m.in. całkowitej rezygnacji z polityki Zielonego Ładu oraz ograniczenia importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy.

Koszalin: rolnicy będą blokować drogi wyjazdowe z Koszalina. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na krajowej szóstce w Gorzebądzu, rondzie Sebastiana Karpiniuka oraz skrzyżowaniu ul. Koszalińskiej z Rolną. Przewidziana jest także blokada wiaduktu na trasie S11 oraz dróg dojazdowych.

Słupsk: rolnicy nie będą blokowali dróg w regionie słupskim. W ramach ogólnopolskiego protestu gospodarze z powiatu słupskiego jadą do Gdańska. - Zaplanowaliśmy pokojową manifestację ulicami miasta i pod siedzibą urzędu wojewódzkiego - przekazał Marek Ustowski, przewodniczący pomorskiego NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.

Powiat pilski: protesty rolników będą prowadzone na drodze krajowej numer 10: w Śmiłowie i Kosztowie oraz między Ługami Ujskimi, a Ujściem - na drodze krajowej numer 11.

Powiat chodzieski: kierowcy z utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się w Budzyniu na trasie Piła - Poznań w ciągu drogi krajowej numer 11.

Powiat złotowski: utrudnień należy spodziewać się także w powiecie wałeckim, m.in. na drodze krajowej numer 10 i drodze wojewódzkiej 178. w Jastrowiu: na skrzyżowaniu dróg DK11 z DK22 prowadzących w kierunku Piły i Wałcza oraz na odcinku między Jastrowiem a Podgajami. Blokady na DK11 prowadzone są też w Okonku.

Powiat Wałecki: blokady protesty rolnicze odbędą się na drodze krajowej numer 10 i drodze wojewódzkiej 178.

Sławno: rolnicy zablokują drogę krajową nr 6 na wysokości ulicy Łącznej.

Protesty rolnicze odbędą się także na innych drogach wojewódzkich i powiatowych w regionie.


el/pg/mt

Posłuchaj

Marek Ustowski, przewodniczący pomorskiego NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych.