fot.prk24.pl

Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: wójt gminy Sławoborze Marcin Książek, wójt gminy Sławno Ryszard Stachowiak oraz wójt gminy Białogard Jacek Smoliński.

wójt gminy Sławoborze - Marcin Książek

Marcin Książek na antenie Polskiego Radia Koszalin mówił o inwestycjach w gminie Sławoborze: - Łącznie zrealizowaliśmy budowę 17 kilometrów dróg gminnych. Zebraliśmy środki i podpisaliśmy wymagane umowy na kolejne 8 kilometrów dróg. Nasza gmina jest typową popegeerowską gminą i trudno o źródło dochodu, jednakże ściśle pracujemy z firmami, które zajmują się budową farm fotowoltaicznych. Dzięki tej współpracy wybudowaliśmy już jedną o powierzchni 36 hektarów, a w planach mamy kolejną o powierzchni 500 hektarów, co przyniesie nam znaczne wsparcie finansowe.

wójt gminy Sławoborze - Marcin Książek

wójt gminy Sławno - Ryszard Stachowiak

Grupa mieszkańców wyraziła sprzeciw wobec decyzji o utworzeniu kopalni kruszywa w pobliżu Warszkowa. Ryszard Stachowiak wyjaśnił, że utworzenie kopalni wiąże się z budową trasy S6: - W związku z tak obszerną budową potrzebne są ogromne ilości kruszywa. Powierzchnia domniemanego przedsięwzięcia to około 10 hektarów. Wstępnie ustalono, że miejsca złóż zawierają około 1,5 mln. ton kruszywa. W planie miejscowym nie ma jednak dokładnie zaznaczonego położenia tych złóż. Najprawdopodobniej decyzje ostatecznie wyda sąd.

wójt gminy Sławno - Ryszard Stachowiak

wójt gminy Białogard - Jacek Smoliński

Już niedługo odbędzie się 12. w historii Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Jacek Smoliński opowiedział o szczegółach wydarzenia: - 3 marca, o godzinie 10.00, rozpocznie się bieg na dystansie 10 kilometrów. Godzinę później na starcie staną biegacze, którzy będą mieli do pokonania 5 km. Wydarzenie rozgrywane będzie nad jeziorem Byszyno w gminie Białogard. Start w biegach i uczestnictwo w późniejszych atrakcjach jest bezpłatne.

wójt gminy Białogard - Jacek Smoliński