fot. Radosław Zmudziński/Polskie Radio Koszalin
We wtorek w ratuszu miejskim podsumowano tegoroczną zbiórkę na rzecz WOŚP. Zaangażowało się w nią prawie 600 wolontariuszy, z czego 480 kwestowało na ulicach miasta.

Szef koszalińskiego sztabu WOŚP Jacek Bartkowski poinformował, że zebrana w tym roku kwota jest rekordowa: - W ubiegłym roku było ponad 583 tysiące złotych. W tym roku udało się zebrać 695 626,15 złotych. To o 112 tysięcy więcej. Ale to nie wszystko - fundacja przelicza jeszcze pieniądze zebrane w obcej walucie.

W WOŚP zaangażowały się służby mundurowe, takie jak policja i straż graniczna, organizacje pozarządowe oraz wielu mieszkańców Koszalina. Wśród nich jest Michał Szafoni z córką Nadią: - To już nasza ósma zbiórka. Udało się nam zebrać prawie sześć tysięcy złotych. Fajnie jest móc komuś pomóc, a jednocześnie przyjemnie spędzić czas z bliskimi osobami.

Hasło tegorocznej edycji WOŚP to "Płuca po pandemii". Za zebrane pieniądze fundacja kupi sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Radosław Zmudziński/ar

fot. Radosław Zmudziński/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

materiał Radosława Zmudzińskiego