fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
Największą kwotę - prawie dwa miliony złotych otrzymał Szpital Wojewódzki w Koszalinie. Umowy na dotację podpisał w poniedziałek marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Jak podkreślił marszałek, pieniądze będą głównie wydane na wyposażenie szpitala: - Każdy sprzęt się zużywa. Naukowcy wciąż udoskonalają urządzenia. Pomoc tego rodzaju, w leczeniu, jest bardzo potrzebna.

Dzięki pieniądzom, które otrzymał Szpital Wojewódzki w Koszalinie zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt RTG z ramieniem C i "pływającym" stołem, m.in. do zabiegów chirurgii naczyniowej, ogólnej czy urazowej.

Pół miliona złotych pozyskał Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. Pieniądze przeznaczy m.in. na modernizację instalacji przywoławczej. - Mamy tomograf komputerowy i sprzęt radiologiczny. Zakupienie robota do pracowni rentgenodiagnostyki, pozwoli nam przyspieszyć badania i poprawić ich jakość - poinformował dyrektor placówki Tomasz Walasek.

W Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Tucznie za pozyskaną dotację wyremontowany zostanie budynek przyległy do szpitala. To pozwoli na rozbudowę w przyszłości oddziału rehabilitacji. - Przeniesiona tam będzie administracja. Na remont tego budynku otrzymaliśmy 350 tysięcy złotych - powiedział Paweł Suski, dyrektor placówki.

Dofinansowania otrzymały również: Szpital w Gryficach (600 tys.), Ośrodek Terapii Uzależnień w Stanominie (360 tys.) i sanatorium Willa Fortuna w Kołobrzegu (60 tys.)

kch/aj

Posłuchaj

Paweł Suski, dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tucznie, poseł KO Tomasz Walasek, dyrektor Zespółu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego