Kolejne ugrupowanie odkrywa karty przed wyborami samorządowymi. W poniedziałek, podczas konferencji prasowej, Nowa Lewica przedstawiła kandydatów walczących o mandat radnego wojewódzkiego.

Liderem listy w okręgu nr 3, który obejmuje powiaty choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński i wałecki, jest wiceminister obrony narodowej Stanisław Wziątek. Polityk przyznał, że w samorządzie chce kłaść szczególny nacisk na bezpieczeństwo: - Moja obecność w ministerstwie obrony może służyć temu, żeby w samorządach wzmacniać i obronność, i rozwój infrastruktury, która również służy poprawie bezpieczeństwa.

Pierwsze miejsce na liście w okręgu czwartym, obejmującym Koszalin i powiaty: koszaliński, białogardzki, sławieński oraz szczecinecki, zajmuje Marek Łagocki. Dziennikarz poinformował, że jednym z jego najważniejszych postulatów jest poprawa służby zdrowia.

- Mowa o Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, gdzie od dłuższego czasu zawieszony jest oddział neurologii, a mogą być problemy również z funkcjonowaniem onkologii czy laryngologii. W szpitalu gruźliczym z kolei lekarze rzucają wypowiedzeniami. Lewica jest po to, by po dostaniu się do sejmiku, dbać o sprawy związane właśnie ze służbą zdrowia, mieszkalnictwem i edukacją - przekazał.

Listy w okręgu pierwszym, obejmującym Szczecin i powiat policki, otwiera Dawid Krystek, w okręgu 2, czyli Świnoujściu oraz powiatach goleniowskim, gryfickim, kamieńskim i łobeskim - Bartosz Baszczyński. Liderem w okręgu nr 5, obejmującym powiaty gryfiński, myśliborski i stargardzki jest Beata Radziszewska.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zaplanowana jest na 21 kwietnia.

red.

Posłuchaj

Marek Łagocki, dziennikarz i kandydat Nowej Lewicy do sejmiku Stanisław Wziątek, wiceminister obrony narodowej i kandydat Nowej Lewicy do sejmiku