Wizualizacja budynku, który w ramach SIM, powstanie na terenie gminy Polanów (fot. UGP)

Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli: burmistrz Polanowa - Grzegorz Lipski, dyrektorka sianowskiego Centrum Wiedzy - Aleksandra Kowalczyk oraz inicjatorka utworzenia Lapidarium w Koziej Górze - Marzena Zajfert.

burmistrz Polanowa - Grzegorz Lipski

Kolejny samorząd z regionu chce wybudować nowe mieszkania w ramach programu Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Jak poinformował Grzegorz Lipski, nowe mieszkania w gminie są potrzebne. 2 lutego 2024 r., w Urzędzie Miejskim w Polanowie, podpisano umowy na budowę bloku mieszkalnego przy ulicy Sławieńskiej. - Dążymy do tego, żeby poprawić komfort życia naszych mieszkańców. Lokale mają być alternatywą dla tych, których nie stać na kredyt mieszkaniowy lub którzy nie chcą się wiązać długoletnim zobowiązaniem finansowym. W tym celu gmina przekazała spółce SIM grunt o powierzchni 0,5 ha przy zbiegu ulic Sławieńskiej i Jana Pawła II w Polanowie.

burmistrz Polanowa - Grzegorz Lipski

dyrektorka sianowskiego Centrum Wiedzy - Aleksandra Kowalczyk

14 marca oficjalnie zostanie otwarte sianowskie Centrum Nauki. Aleksandra Kowalczyk opowiedziała o szczegółach: - Zakończyliśmy nabór kadry pracowniczej, zakupiliśmy wszystkie potrzebne sprzęty, aby móc pracować w laboratorium. Na prośbę burmistrza Sianowa, wiele doświadczeń chemicznych i fizycznych w Centrum Nauki jest związanych z naszą historyczną fabryką zapałek.

dyrektorka sianowskiego Centrum Wiedzy - Aleksandra Kowalczyk

inicjatorka utworzenia Lapidarium w Koziej Górze - Marzena Zajfert

Lapidarium na cmentarzu dawnych mieszkańców wsi to efekt wielomiesięcznej, wytężonej pracy ludzi dzisiaj zamieszkujących Kozią Górę. Zaczęli od posprzątania terenu, który przez lata zapomniany służył jako dzikie wysypisko. - Chcieliśmy wzbudzić szacunek dla pochowanych tu ludzi. Pokazać dzieciom i młodzieży, że o przeszłość należy dbać - powiedziała inicjatorka przedsięwzięcia Marzena Zajfert.

inicjatorka utworzenia Lapidarium w Koziej Górze - Marzena Zajfert