fot. archiwum prk24

Zaproszenie Andrzeja Watemborskiego przyjęły miejskie radne: Beata Chrzanowska - przewodnicząca rady miejskiej (Platforma Obywatelska), Małgorzata Lenart (klub Łączy nas Słupsk) oraz Anna Mrowińska (klub Prawo i Sprawiedliwość).

Słupscy kierowcy muszą zmagać się ostatnio z licznymi utrudnieniami. Po zimie wiele dróg jest w fatalnym stanie. Część ubytków jest na tyle duża, że mogą spowodować uszkodzenia zawieszenia i kół samochodów.

Zmotoryzowani mieszkańcy muszą także zachować czujność na ulicy Armii Krajowej. Stan niedawno przebudowanej drogi pozostawia wiele do życzenia. - Ta ulica ma 300 metrów, a jest cała lista usterek do poprawy. To m.in. bardzo cienka warstwa asfaltu oraz źle wyprofilowane studzienki. Cała inwestycja odbiega od potrzeb mieszkańców - mówiła Beata Chrzanowska.

W podobnym tonie wypowiedziała się Anna Mrowińska: - Jako radni zgłaszaliśmy, aby nie likwidować zatoczek autobusowych i nie zwężać jezdni. Samo wykonanie inwestycji jest dramatyczne. Mam nadzieję, że ta ulica nie będzie negatywną wizytówką na skalę całego kraju.

Małgorzata Lenart przekazał natomiast, że jej zdaniem słupszczanie są usatysfakcjonowani: - Z tego, co słyszę, mieszkańcy są zadowoleni, że wykonano ten remont. Usterki zostały szybko zauważone i poprawi je, w ramach gwarancji, wykonawca.

Podczas piątkowej audycji miejskie radne dyskutowały także m.in. o przebudowie Starego Rynku oraz wyzwaniach, jakie czekają na samorządowców podczas nowej kadencji.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

fot. prk24.pl

Posłuchaj

„Samorządowe Potyczki”