Urząd Gminy Świeszyno przekazał organizacjom działającym na terenie gminy 164,5 tysiąca złotych. Największym beneficjentem jest stowarzyszenie SOS Wioski dziecięce w Polsce, do którego trafiło 50 tysięcy złotych. Prowadzi ono placówki wsparcia dziennego w Giezkowie i Zegrzu Pomorskim.

Po 30 tysięcy złotych otrzymały kluby piłkarskie Wicher Mierzym i Hajka Zegrze Pomorskie. Prezes klubu z Mierzymia Szymon Pilipiec podkreślił, że dotacja pozwoli pokryć podstawowe koszty funkcjonowania klubu. - Wliczają się w nie opłaty do Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, koszty opieki medycznej, wyjazdów na mecze, pensja trenera, czy kupno sprzętu na mecze i treningi.

Samorząd przekazał też 10 tysięcy złotych szkółce wędkarskiej „Okonek” w Niedalinie. Zadowolony z wysokości dotacji jest organizator szkółki Damian Krysztofiak: - Mamy zaplanowane kilka projektów, w tym sprzątanie okolicznych zbiorników wodnych, przeprowadzenie szkoleń z pierwszej pomocy we współpracy z OSP Niedalino, czy organizacja zawodów.

Wójt Ewa Korczak poinformowała, że prawie wszystkie organizacje otrzymały taką wysokość dotacji, o którą wnioskowały. - Stowarzyszenia, kluby sportowe i wędkarskie nigdy nie miały problemu z rozliczaniem się w terminie, do tego dokumentują swoje działania. Nie widzę przeszkód, by wesprzeć te inicjatywy.

Dofinansowania nie otrzymała tylko jedna instytucja - Stowarzyszenie Szachowe Husaria. Ubiegało się ono o około 3,5 tysiąca złotych, ale jak powiedziała wójt Ewa Korczak, organizacja działa głównie w internecie, a komisja stwierdziła, że „trudno byłoby się rozliczyć z osób, które ewentualnie brałyby udział w szachowych bojach”.

Szczegółowe informacje o dotacjach dla świeszyńskich organizacji znajdują się na stronie internetowej gminy.

rz/zn

Posłuchaj

materiał Radosława Zmudzińskiego