fot.prk24.pl

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: były burmistrz Szczecinka, kandydat na urząd burmistrza Szczecinka w tegorocznych wyborach - Jerzy Hardie-Douglas, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku - Wiesław Kosmala oraz dyrektor ds. medycznych Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie, wojewódzki koordynator Krajowej Rady Fizjoterapeutów - dr Renata Rautszko.

Kandydat na urząd burmistrza Szczecinka w tegorocznych wyborach - Jerzy Hardie-Douglas

Atmosfera w Szczecinku staje się coraz bardziej napięta. Powodem są zbliżające się wybory samorządowe. Były burmistrz Jerzy Hardie-Douglas swoją decyzję o kandydaturze argumentuje rozczarowaniem dotychczasową polityką Daniela Raka: - Jestem zawiedziony przede wszystkim stylem prowadzenia miasta. Uważam, że ten czas jest trochę stracony i miasto nie rozwija się tak, jakby mogło, a sposób sprawowania władzy przez Daniela Raka jest nietransparentny. Nigdy nie mówiłem, że bycie burmistrzem jest łatwe, ale na ten moment w mieście nie dzieje się nic interesującego.

kandydat na urząd burmistrza Szczecinka w tegorocznych wyborach - Jerzy Hardie-Douglas

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku - Wiesław Kosmala

W zarządzie Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku szykują się zmiany na stanowisku kierowniczym. Wraz z końcem miesiąca dotychczasowy dyrektor szczecineckiego PUP przechodzi na emeryturę. Wiesław Kosmala wyznał, że przez 17 lat jego pracy bezrobocie w Szczecinku spadło: - W momencie obejmowania przeze mnie stanowiska, w mieście stopa bezrobocia była na poziomie 20 procent, obecnie wynosi 14 procent. Optymistyczne jest to, że bezrobocie nie rośnie. Stale wpływają do nas wnioski o wsparcie przy założeniu działalności gospodarczej. To jest bardzo dobra wiadomość.

dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku - Wiesław Kosmala

Dyrektor ds. medycznych Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie, wojewódzki koordynator Krajowej Rady Fizjoterapeutów - dr Renata Rautszko

Dr Renata Rautszko na antenie Polskiego Radia Koszalin opowiedziała o kampanii społecznej, która ma pokazać, że warto korzystać z usług fizjoterapeuty: - O tym, jak ważny jest dobry i szybki kontakt z fizjoterapeutą wiedzą między innymi osoby, które starają się dojść do zdrowia po kontuzjach. Tu wizyty u fizjoterapeuty są niezbędne. Kontuzja nie jest jedynym wyznacznikiem, aby udać się do specjalisty. Celem fizjoterapii jest poprawa sprawności ruchowej i siły organizmu, złagodzenie bólu i przywrócenie sprawności fizycznej. Umożliwia to wznowienie codziennych czynności, w tym pracy, szkoły i zajęć rekreacyjnych.

ms/lp

dyrektor ds. medycznych Centrum Rehabilitacji SM w Bornem Sulinowie, wojewódzki koordynator Krajowej Rady Fizjoterapeutów - dr Renata Rautszko