fot. arch. prk24
20 lutego rolnicy ponownie wyjadą na drogi powiatu wałeckiego. Kierowcy mogą spodziewać się znaczących utrudnień. Policja apeluje, by w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń funkcjonariuszy.

W związku z blokadami wyłączone z ruchu będzie DK10 w kierunku Wałcza (kierowcy będą kierowani na DW177) i droga z Lubna. Zatrzymanie ruchu nastąpi także na ul. Kołobrzeskiej - wjazd na drogę ekspresową S10 w kierunku Szczecina oraz na węźle Wałcz Północ (ruch będzie kierowany na DW163).

W Wałczu zamknięte zostaną rondo Solidarności (ruch będzie kierowany na DW163) oraz skrzyżowanie ulic Nowomiejskiej i Północnej (kierowcy będą zawracani na parking przy cmentarzu).

Protestujący rolnicy sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi towarów z Ukrainy do Polski. Protestują również przeciwko polityce klimatycznej Unii Europejskiej, czyli tzw. Zielonemu Ładowi.

Protest rolników rozpocznie się o godz. 10.00 i ma potrwać do godz. 15.00.

red.