fot. Krzysztof Klinkosz/Polskie Radio Koszalin

Stowarzyszenie Lepszy Koszalin poprze kandydata Koalicji Obywatelskiej Tomasza Sobieraja w wyborach na prezydenta Koszalina. Przedstawiciele stowarzyszenia zapowiedzieli też, że znajdą się na listach KO w wyborach do rady miasta.

Według Artura Wezgraja, prezesa stowarzyszenia, Tomasz Sobieraj ma odpowiednie doświadczenie, by objąć stanowisko prezydenta miasta: - Tomasz Sobieraj jest człowiekiem, który działa w samorządzie od zawsze. Od 9 lat jest wicemarszałkiem województwa, a to niebagatelne doświadczenie, które daje wysoką gwarancję na to, że pod jego przewodnictwem osiągniemy sukces.

Zdaniem senatora Koalicji Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego w ostatnich latach w Koszalinie brakowało wizji rozwoju miasta. - Nie słyszałem od pana prezydenta żadnych koncepcji dotyczących rozwoju Koszalina. Takie pomysły są natomiast w środowisku związanym z Arturem Wezgrajem oraz w Koalicji Obywatelskiej. Chcemy, by Koszalin był w pierwszej lidze miejscowości, które się rozwijają - zaznaczył.

Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, kandydat KO na prezydenta Koszalina, zaznaczył, że władze miasta muszą ponownie otworzyć się na mieszkańców: - Do Koszalina musi powrócić dialog z organizacjami pozarządowymi, społecznymi, z przedsiębiorcami i zwykłymi mieszkańcami. My jesteśmy na to gotowi.

Prawdopodobnie 10 marca zostaną zaprezentowani wszyscy kandydaci KO do rady miasta oraz propozycje, z jakimi ugrupowanie wystartuje w wyborach.

kk/zn

Posłuchaj

Stanisław Gawłowski, senator KO Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i kandydat KO na prezydenta Koszalina Artur Wezgraj, prezes stowarzyszenia Lepszy Koszalin