fot. Andrzej Watemborski/Polskie Radio Koszalin

Stan alarmowy na Słupi został przekroczony o 7 cm. Poziom wody w tej chwili wynosi 267 cm i tendencje są rosnące - informuje dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku.

Przy ul. Szarych Szeregów przerwany został murek przeciwpowodziowy i woda wylała się na ulice, zagrożony był budynek PTTK.

- Strażacy napełnili piaskiem 50 worków i ułożyli z nich wał przy budynku PTTK, zabezpieczając go przed zalewaniem. Poziom wody w rzece jest monitorowany zarówno w Słupsku, jak i w powiecie - informuje starszy kapitan Iwona Lenart z PSP w Słupsku.

Strażacy od poniedziałku interweniowali 30 razy. Jeździli głównie do zalanych posesji i piwnic na terenie powiatu słupskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wczoraj wydał dla Słupska ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia przed „wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych”.

„W związku ze spływem wód opadowych, na części zlewni Słupi od Skotawy do ujścia, przewiduje się wahania stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów alarmowych” - podano.


red.

fot. Andrzej Watemborski/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

starszy kapitan Iwona Lenart z PSP w Słupsku