fot. gov.pl
Komendant główny PSP nadbryg. Mariusz Feltynowski wręczył w środę st. bryg. Mirosławowi Penderowi decyzję o powołaniu go na stanowisko Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Zastąpił on nadbryg. Jarosława Tomczyka.

- Dołożę wszelkich starań i użyję wszelkich swoich umiejętności do tego, aby wypełniać zadania zapisane w ustawie o Państwowej Straży Pożarnej. To co jest zapisane w rocie ślubowania, to co jest zapisane na naszych sztandarach, to będzie moją misją i moim przesłaniem - powiedział w środę zachodniopomorski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Mirosław Pender.

- Wiem, że siłą Państwowej Straży Pożarnej są ludzie. Wierzę w ich potencjał, doświadczenie, umiejętności i będę chciał z tego korzystać, ale też umiejętnie zarządzać, nie przeszkadzać, a to co najlepsze dla służby drugiemu człowiekowi wyławiać i przekazywać - dodał.

Mirosław Pender urodził się 10 października 1972 r. w Białogardzie. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 8 sierpnia 1992 roku, jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Po ukończeniu szkoły oficerskiej skierowany został do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej PSP w Koszalinie, w której zajmował różne stanowiska służbowe w JRG nr 1 i sekcji kontrolno-rozpoznawczej. W roku 1998 ukończył studia II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa.

Od 1 stycznia 1999 roku został przeniesiony służbowo do Komendy Powiatowej PSP w Białogardzie, gdzie pełnił służbę w wydziale operacyjno-szkoleniowym, a następnie na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego PSP. W roku 2008 ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim w zakresie "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy z Elementami Zarządzania".

Od 24 kwietnia 2008 roku st. bryg. Mirosławowi Penderowi powierzono obowiązki komendanta miejskiego PSP w Koszalinie, a od 14 czerwca 2008 roku został powołany na to stanowisko, które zajmował do 31 maja 2022r. Od 1 czerwca 2022 roku powierzono mu pełnienie obowiązków zastępcy Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Starszy brygadier Mirosław Pender na stanowisku Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP zastąpił nadbryg. Jarosława Tomczyka.

PAP/ar