fot. MOSG

Funkcjonariusze MOSG w ostatnim czasie spotkali się m.in. ze studentami koszalińskiej PWSZ i uczniami Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu, by zdradzić im tajniki pracy w oddziale i zachęcić do spróbowania swoich sił w trwającej rekrutacji.

Strażnicy graniczni z Placówki SG w Kołobrzegu i Pomorskiego Dywizjonu SG w Świnoujściu mówili o zadaniach Straży Granicznej, przedstawili strukturę organizacyjną Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz szczegółowo odpowiadali uczniom i studentom na pytania dotyczące rekrutacji.

Funkcjonariusze zachęcali też do wyboru tej drogi zawodowej. Podczas spotkania w Kołobrzegu nie zabrakło pytań o służbę na jednostkach pływających Straży Granicznej.

Na kandydatów do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej w tym roku czeka 110 miejsc, a rekrutacja już trwa. Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz w jednostkach Straży Granicznej w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej.

Nowością dla przyszłych funkcjonariuszy jest możliwość podjęcia w ramach służby studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po trzech latach nauki absolwenci uzyskują tytuł licencjata i stopień młodszego chorążego Straży Granicznej.

Więcej informacji na temat naboru do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej znajduje się na stronie internetowej SG.

red./zn