fot.Wikipedia

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: Janusz Garbacz - burmistrz Kalisza Pomorskiego, Małgorzata Bilska - z fundacji Manowce oraz Wojciech Weinar - jeden z organizatorów II Ultramaratonu Szlakiem Kotła Świdwińskiego.

Janusz Garbacz - burmistrz Kalisza Pomorskiego

Właśnie zakończyła się renowacja wieży kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim. Jak przekazała Janusz Garbacz, kaliszanie są dumni z tej inwestycji: - Wieża została przywrócona do stanu pierwotnego, co jest niezwykle żmudną pracą. Zdemontowano krzyż, kapsułę czasu na szczycie wieży kościelnej i wyremontowano zegar, który ma ponad 120 lat. Dofinansowanie na to przedsięwzięcie otrzymaliśmy z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Polskiego Ładu, w wysokości około 830 tys. złotych.

Janusz Garbacz - burmistrz Kalisza Pomorskiego

Małgorzata Bilska - z fundacji Manowce

Fundacja Manowce, dzięki darowiźnie przekazanej przez fundację Orlen, rusza z nowym projektem. Małgorzata Bilska poinformowała o szczegółach akcji: - W ramach programu Moje Miejsce Na Ziemi, zapraszamy do udziału w warsztatach tradycyjnego rzemiosła i stolarstwa. Chcemy, aby uczestnicy zajęć sami zrobili własną ławeczkę, która niegdyś stała przed każdym wiejskim domem i była częstym miejscem spotkań sąsiadów. Projekt skierowany jest do społeczności lokalnej gminy Połczyn-Zdrój.

Małgorzata Bilska - z fundacji Manowce

Wojciech Weinar - jeden z organizatorów II Ultramaratonu Szlakiem Kotła Świdwińskiego

2 marca w Świdwinie odbędzie się II Ultramaraton Szlakiem Kotła Świdwińskiego. Wojciech Weinar, organizator wydarzenia zachęcił do wzięcia udziału: - Zapraszamy wszystkich, którzy kochają bieganie na długich dystansach. Bieg ma charakter biegu przełajowego. Trasa odbywa się na jednej pętli, będzie wiodła w większości zielonym Szlakiem Kotła Świdwińskiego. Oprócz tego, że bieg ma propagować aktywny styl życia to chcemy nim również przypomnieć o historii walk toczonych na tych terenach w marcu 1945 roku.

Wojciech Weinar - jeden z organizatorów II Ultramaratonu Szlakiem Kotła Świdwińskiego