fot.prk24.pl

Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli: Patryk Makowski - wójt Grzmiącej, Katarzyna Klimek - z Nadleśnictwa Szczecinek oraz Mateusz Kwiecień - prezes Wielim Szczecinek.

Patryk Makowski - wójt Grzmiącej

Zachodniopomorskie samorządy, we współpracy z European Energy, podejmą działania nad rozwojem technologii pozwalającej na produkcję e-metanolu oraz ciepła w oparciu o odnawialne źródła energii. Jak powiedział Patryk Makowski - instalacja do produkcji e-metanolu ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku: - Jest to wstęp do bardziej zaawansowanych rozmów na temat rozwoju technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii i innych inwestycji na terenie gminy Grzmiąca i gminy Barwice. Dotyczą hybryd, czyli produkcji energii elektrycznej z turbin wiatrowych i fotowoltaiki. Te dwa układy muszą się uzupełniać nawzajem. Miałyby napędzać i produkować e-metanol.

Patryk Makowski - wójt Grzmiącej

Katarzyna Klimek - z Nadleśnictwa Szczecinek

Szczecineccy leśnicy zapraszają na zimowy spacer ornitologiczny nad Trzesiecko. Jak wyznała Katarzyna Klimek będzie to okazja przyjrzeć się z bliska wielu gatunkom ptaków: - Na nasz spacer zapraszamy już w sobotę 10 lutego. To gratka dla pasjonatów przyrody i ornitologii, ale też dla każdego, kto chciałby nauczyć się rozpoznawać, jakie gatunki ptaków możemy spotkać w granicach naszego miasta zimą. W ptasi świat zabierze nas ornitolog Wiktor Kilinowski.

Katarzyna Klimek - z Nadleśnictwa Szczecinek

Mateusz Kwiecień - prezes Wielim Szczecinek

Wielim rywalizuje drugi sezon w III lidze ZZPN w futsalu. Po kilku meczach zajmują 1. miejsce w tabeli. Mateusz Kwiecień powiedział, że wyniki drużyny są satysfakcjonujące: - Nasi piłkarze są zmotywowani, zmobilizowani do meczu. Wierzę w to, że uda się osiągnąć korzystny wynik. Robimy to też dla kibiców, zwłaszcza kiedy widzimy, że są zadowoleni i nie mogą się doczekać następnego meczu.

Mateusz Kwiecień - prezes Wielim Szczecinek