W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Jak w każdy poniedziałek o tej porze zapraszamy do wysłuchania podsumowania sportowego weekendu. Materiał przygotował Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

Wspólną kąpielą w Bałtyku zakończył się Styczniowy Spontan 2.0 czyli Festiwal Morsowania, który od piątku trwał w Kołobrzegu. W niedzielę, w samo południe, kilkaset osób zanurzyło się się w wodzie, której temperatura wyniosła niecałe 2 stopnie Celsjusza. Jak powiedziały Polskiemu Radiu Koszalin morsy, które na festiwal przyjechały z całej Polski, warunki do kąpieli w morzu były znakomite. W imprezie udział wzięło około 1000 osób. Relację z wydarzenia przygotowała Małgorzata Abramowicz.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Agresja na polskich drogach staje się prawdziwą zmorą kierowców. Z badania Instytutu Transportu Samochodowego wynika, że ponad 80 proc. polskich kierowców obserwuje takie zachowania przynajmniej raz w tygodniu. Trąbienie, pukanie się w głowę, podniesiony środkowy palec, zajeżdżanie drogi, „szeryfowie drogi ”czy w ekstremalnych przypadkach nawet przemoc fizyczna. Czym takie zachowanie może być spowodowane? Jak powstrzymać agresję na drogach ? Na te pytania Tomaszowi Tranowi odpowiedział Ireneusz Ślęzak, psycholog transportu.

materiał Tomasza Trana

18 marca to dla miasta ważna data - tego dnia obchodzimy rocznicę Walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem. Po kilku latach przerwy na miejską plażę wraca inscenizacja tych wydarzeń w wykonaniu 15 grup rekonstrukcyjnych. W tej sprawie odbyła się specjalna konferencja prasowa zorganizowana przez głównego organizatora czyli Muzeum Oręża Polskiego. O szczegółach wydarzenia opowiadali dyrektor muzeum Aleksander Ostasz i prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska. Na miejscu była nasza reporterka Aleksandra Szymańska.

materiał Aleksandry Szymańskiej

„Otwarta Antena”: Ryszard Szufel, przewodniczący rady powiatu kołobrzeskiego z Platformy Obywatelskiej oraz Henryk Bieńkowski z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w kołobrzeskiej radzie powiatu

Gośćmi„ Otwartej Anteny” byli radni powiatowi Ryszard Szufel (Platforma Obywatelska) oraz Henryk Bieńkowski (klub radnych Prawo i Sprawiedliwość). Temat rozmowy to zbliżające się wybory samorządowe. Materiał przygotował Mariusz Wolański.

„Otwarta Antena”: Ryszard Szufel oraz Henryk Bieńkowski