fot. Szlachetna Paczka
„Szlachetna Paczka” to jedna z największych akcji charytatywnych w Polsce. Jej celem jest pomoc rzeczowa osobom ubogim w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Agnieszka Dankowska, liderka akcji w regionie słupskim przekazała, że mieszkańcy znów okazali wielkie serca: - Baliśmy się, że ze względu na obecną sytuację ekonomiczną, będzie nam trudno pozyskać darczyńców. Na szczęście okazało się, że ludzie nadal chcą pomagać i wszystkie zakwalifikowane rodziny otrzymają wsparcie.

W regionie słupskim działa 15 wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”: - Ich zadaniem było m.in. analizowanie potrzeb rodzin oraz kwalifikowanie do tej akcji. W najbliższy weekend wręczą paczki 31 rodzinom - mówiła Agnieszka Dankowska.

Więcej w poniższej rozmowie.

sf/mt

Posłuchaj

rozmowa Sebastiana Ferensa z Agnieszką Dankowską
  • 00:00:00 | 00:00:00
::