fot.prk24.pl

Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: Marcin Żełabowski - wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie, Ryszard Patkowski - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie oraz siostra Paulina Kopacz z fundacji „Przymierze” Szensztat Góra Chełmska.

Marcin Żełabowski - wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie

Od soboty Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie ponownie zamknął miejski odcinek drogi wojewódzkiej nr 206 ze względu na kontynuację modernizacji nawierzchni. Marcin Żełabowski wyznał, że przy obecnych warunkach pogodowych, można dalej kontynuować inwestycję: - Prowadzona od 6 listopada modernizacja koszalińskiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 206 została przerwana ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Z racji przerwania remontu, trasa została udostępniona kierowcom. W związku z poprawą pogody od soboty prace remontowe zostały wznowione, a droga ponownie jest zamknięta dla ruchu. Obowiązuje identyczna organizacja ruchu jak podczas wcześniejszego zamknięcia trasy.

Marcin Żełabowski - wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie

Ryszard Patkowski - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Koszalinie to placówka, dzięki której osoby z niepełnosprawnością poznają i uczą się życia. Jak powiedział Ryszard Patkowski, placówce potrzebny był tylko dobrze przystosowany transport: - Nasi podopieczni wychodzą wreszcie z domu do ludzi, zawierają nowe przyjaźnie i uczą się podstawowych rzeczy, niezbędnych w samodzielnym życiu. W usprawnieniu naszej pracy pomógłby nowy bus. Na ten cel założyliśmy zbiórkę i zebraliśmy 55 tys. Wsparł nas również Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i dzięki temu dziś nasi podopieczni mogą cieszyć się nowym środkiem transportu.

Ryszard Patkowski - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Koszalinie

Siostra Paulina Kopacz - fundacja „Przymierze” Szensztat Góra Chełmska

Po czteroletniej przerwie powraca „Świąteczny Koncert dla Góry”. Tym razem na scenie filharmonii wystąpi Izabela Trojanowska. Siostra Paulina Kopacz przedstawiła szczegóły wydarzenia: - „Świąteczny Koncert dla Góry” odbędzie się 29 grudnia o godz. 19 w koszalińskiej Filharmonii. Bilet na koncert jest cegiełką na budowę Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego na Górze Chełmskiej w Koszalinie oraz kawiarni „Cafe Chełmska” i może być dobrym pomysłem na świąteczny prezent. Cegiełki za 75 zł i 90 zł można kupić w kasie Filharmonii lub u sióstr na Górze Chełmskiej.

Siostra Paulina Kopacz - fundacja „Przymierze” Szensztat Góra Chełmska