fot. fb.com/Miasto Sławno

Dziesięć zespołów z różnych części kraju, m.in. Szczecina, Obornik, Gdańska i oczywiście Sławna, wzięło udział w czwartej edycji „LIDER Cup”. Rywalizacja szczypiornistek w wieku od 10 do 12 lat odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie.

Trener i prezes LIDER-a Sławno, jeden z organizatorów turnieju, Szymon Biegajski podkreślił, że turniej był świętem sławieńskiej piłki ręcznej: - Udało nam się stworzyć w Sławnie modę na piłkę ręczną. Nie mamy problemu z frekwencją, przychodzą kibice nie tylko związani z tymi dziećmi, ale też osoby postronne.

Zawodniczki ze Sławna przeszły jak burza fazę grupową, wygrały wszystkie mecze i pewnie awansowały do finału turnieju. W meczu o złoty medal uległy jednak zespołowi z Kwidzyna 9:13. LIDER-ki przyznały, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie: - W niektórych meczach było nam ciężko, bo się stresowałyśmy. Później udało nam się przełamać ten strach, gubiłyśmy mniej piłek i nie bałyśmy się zaatakować.

Trzecie miejsce zajęły zawodniczki Szczypiorniaka Gdańsk, które w meczu o brązowy medal pokonały KUSY Szczecin 14:7. Gościem specjalnym turnieju był trener superligowego Wybrzeża Gdańsk i były selekcjoner reprezentacji Polski, Patryk Rombel.

rz/zn

Posłuchaj

materiał Radosława Zmudzińskiego