W 9. kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi siatkarki UKS OPP Powiat Kołobrzeski pokonały po emocjonującej, 5-setowej walce rezerwy Enei Energetyka Poznań 3:2.

Klaudia Kudłaczewska, zawodniczka UKS OPP Powiat Kołobrzeski przyznała, że to było bardzo trudne spotkanie: - Dwa pierwsze sety grało nam się naprawdę fajnie. Następne sety gdzieś nam uciekły, ale najważniejsze, że w ostatnim udało nam się ponownie zgrać i ostatecznie wygrać mecz.

Dla kołobrzeżanek wygrana miała dodatkowe znaczenie, bo przerwała serię pięciu przegranych z rzędu. Jednak mimo zwycięstwa zespół zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. - Myślę, że dzisiejsza wygrana zaowocuje dużo lepszą grą w następnych pojedynkach - powiedział trener Krzysztof Ośliślok.

Mecz z poznaniankami był zamykającym pierwszą rundę rozgrywek. Za tydzień początek rundy rewanżowej, w której siatkarki UKS OPP Powiat Kołobrzeski podejmować będą we własnej hali lidera Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki.