fot. pixabay.com

Jak co tydzień, w sobotni poranek, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia w Kołobrzegu i okolicznych miejscowościach.

Edward Stępień ze Stowarzyszenia Przywracania Pamięci „Kołobrzeg 80” opowiada o procesach politycznych na Pomorzu Środkowym w latach osiemdziesiątych.

Edward Stępień, Stowarzyszenie Przywracania Pamięci "Kołobrzeg 80"

Z mistrzem olimpijskim z Tokio w chodzie sportowym na 50 km Dawidem Tomalą, po spotkaniu z uczniami kołobrzeskich szkół wspominamy Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz rozmawiamy o przygotowaniach i nadziejach na kolejny sukces, tym razem na igrzyskach w Paryżu.

Dawid Tomala, mistrz olimpijski z Tokio

W panelu samorządowym echa sesji rady miasta. Uczestniczą zastępca prezydenta ds. gospodarczych Ewa Pełechata oraz radni Izabela Zielińska (niezrzeszona), Karolina Szarłata-Woźniak (Koalicja Samorządowa) i Maciej Bejnarowicz (Prawo i Sprawiedliwość).

panel samorządowy

Z kołobrzeski posłem Prawa i Sprawiedliwości Czesławem Hocem rozmawiamy o nowym rządzie RP oraz o decyzji sejmu o odwołaniu członków komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich, a także kandydatach na urząd prezydenta Kołobrzegu.

Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości

Z kołobrzeskim poseł Platformy Obywatelskiej Markiem Hokiem rozmawiamy o przyjętej przez sejm ustawie o finansowaniu procedury in vitro z budżetu państwa i o pracach nad wynagrodzeniem dla pielęgniarek i nauczycieli.

Marek Hok, kołobrzeski poseł Platformy Obywatelskiej

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska 19 listopada 2018 roku oficjalnie objęła urząd. W audycji podsumowujemy upływającą kadencję.

Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu

Audycję przygotował Mariusz Wolański

Opracowanie muzyczne Adrian Adamowicz