fot. archiwum prk24
W schronisku przebywa obecnie ponad 150 psów i około 80 kotów. Mimo że pawilony są ogrzewane i panuje tam temperatura ok. 15 stopni, ważne jest, aby zwierzęta miały ciepłe legowiska.

- Przyjmujemy każdą liczbę koców, ręczników, niepotrzebnych kołder. Wyścielamy nimi legowiska, by zwierzętom było cieplej i przyjemniej. Cały czas bardzo chętnie przyjmujemy karmę. W okresie zimowym powinna być dostarczana im ta bardziej kaloryczna - powiedziała kierownik placówki Bogumiła Tiece. - Kupując karmę zachęcam też, by zwracać uwagę na skład, ile jest w niej mięsa. Wolimy dostać mniej, ale lepszej jakości - dodała.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, organizacje prozwierzęce przypominają, że bezdomne zwierzęta, szczególnie teraz, potrzebują naszej pomocy. Aurelia Karpała z Fundacji Marzenia Zwierzaków zaznaczyła, że w przypadku wolno żyjących kotów, warto zapewnić im suche i ciepłe miejsce do spania oraz jedzenie i wodę: - Wystarczą styropianowe budki, pokryte folią np. izolacyjną, budowlaną. Nie są one kosztowne, a służą również nie tylko przez jeden sezon. Podstawą jest oczywiście duża ilość karmy i woda, do której można dolać trochę tłuszczu, by nie zamarzła.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Leśny Zakątek znajduje się przy ul. Mieszka I w Koszalinie. Dary można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 9-16 oraz w soboty i niedziele w godz. 9-14.

kch/aj

Posłuchaj

Aurelia Karpała z Fundacji Marzenia Zwierzaków Bogumiła Tiece o zapotrzebowaniu na karmę Bogumiła Tiece, kierowniczka koszalińskiego schroniska o zapotrzebowaniu na pokrycie legowisk