fot. gminaslawno.pl
Marszałek województwa ogłosił wyniki corocznego konkursu na najpiękniejszą nowo powstałą lub odnowioną przestrzeń publiczną w województwie zachodniopomorskim. Najwyższe wyróżnienie przyznano gminie Sławno.

Jak podkreśliła radna gminy Sławno Marta Hołowata, to dzięki rewitalizacji, która objęła zarówno pałac, jak i jego otoczenie: - W ramach rewitalizacji odtworzyliśmy dawny stawek rekreacyjny wraz z ławeczkami do siedzenia i fontanną oraz posadziliśmy drzewa. Odtworzyliśmy drugi stawek, który służy jako przeciwpożarowy, ale jest otoczony pięknymi nasadzeniami.

Nagrodę za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Zachodniopomorskiego wręczył w poniedziałek wicemarszałek zachodniopomorski Tomasz Sobieraj. Jak podkreślił, przy wyborze ważny był nie tylko wygląd miejsca, ale też zaangażowanie mieszkańców: - Mieszkańcy Kwasowa, spółdzielnia socjalna i Centrum Integracji Społecznej były wykonawcami zadania. Ich zaangażowanie pokazało zbudowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Zachodniopomorskiego organizowany jest od czternastu lat przez Urząd Marszałkowski.

kch/kpfot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

materiał Katarzyny Chybowskiej