fot. Fb/Caritas

Jak co niedzielny poranek, w „Magazynie katolickim”, rozmawialiśmy o najważniejszych wydarzeniach w kraju i naszej diecezji.

W ten weekend w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbywają się spotkania małżeńskie. Czym są i do kogo są skierowane - opowiadają organizatorzy spotkań koszalińskich oraz ich uczestnicy.

spotkania małżeńskie w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie

Od drugiego do czwartego lutego zaplanowane są kolejne spotkania małżeńskie w naszej diecezji. Więcej szczegółów zainteresowani znaleźć mogą na stronie spotkaniamalzenskie.pl

Diecezjalna Caritas, Rycerze Kolumba z Koszalina oraz Fundacja SMS z Nieba zainaugurowały 14 listopada akcję „Polar i Termos”. Jest to akcja pomocy osobom w kryzysie bezdomności w okresie jesienno-zimowym. Chodzi o zakup kurtek polarowych i termosów dobrej jakości, które mają pomóc tym osobom uniknąć przemarznięcia.

akcja „Polar i Termos”

Zbiórka pod nazwą „Polar i termos” będzie trwała do 10 grudnia, po czym gotowe zestawy trafią m.in. do osób szukających wsparcia w Towarzystwie Pomocy im. św. Brata Alberta lub w Domu Miłosierdzia, podopiecznych Caritas. Obecnie udało się zebrać prawie 24 tysiące z wymaganych 33 tysięcy. Kwota ta pozwoli na zakup 220 zestawów - według informacji służb właśnie tyle osób w kryzysie bezdomności żyje na terenie miasta Koszalina.

Trwają prace wykończeniowe kościoła Parafii Wojskowo-Cywilnej pw. św. Marcina w Koszalinie. Zanim ks. mjr Dariusz Kamiński, proboszcz parafii opowie o postępach budowy kościoła, przypomni najpierw historię powstawania parafii garnizonowej i samego miejsca modlitwy koszalińskich żołnierzy.

Parafia Wojskowo-Cywilna pw. św. Marcina w Koszalinie

Nowy kościół garnizonowy powinien zostać otwarty w najbliższych tygodniach.

materiał Sławomira Kamoli

Postępem prac przy budowie nowego kościoła w Koszalinie zainteresował się Sławomir Kamola.