wiz. UM Słupsk

Kierownik referatu rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Słupsku był gościem Radia Słupsk. W rozmowie z Pawłem Drożdżem opowiedział o wyczekiwanej inwestycji w centrum miasta.

W poniedziałek otwarto oferty przetargowe na przebudowę płyty Starego Rynku. Realizacją inwestycji zainteresowanych jest 4 wykonawców.

Tylko jedna z ofert mieści się w zakładanym budżecie, który wynosi 13,5 mln złotych. Najtańszą z nich, na kwotę 12 mln złotych, złożyła firma Strabag. Koszt najdroższej to 22 miliony złotych.

Paweł Krzemień zaznaczył, że wykonawca ma zostać wybrany jeszcze w tym roku: - Inwestycja zostanie dofinansowana ze źródeł zewnętrznych, dlatego mamy bardzo mało czasu na jej realizację. Chcemy, aby prace rozpoczęły się na początku przyszłego roku, ponieważ inwestycja musi zostać zrealizowana do I kwartału 2025 r.

Początkowo przebudowa Starego Rynku miała rozpocząć się od terenu za Kinem Millenium. Paweł Krzemień opowiedział o powodach rozpoczęcia inwestycji od przebudowy płyty: - Do władz miasta zgłosił się inwestor, który jest zainteresowany zagospodarowaniem budynku po Kinie Millenium. Jego oferta znacznie zmieniłaby charakter tej części miasta.

- Nie ryzykując utraty dofinansowania, zdecydowaliśmy o rozpoczęciu modernizacji Starego Miasta od jego płyty. Pozwoliło to dać czas potencjalnemu inwestorowi na przedstawienie konkretów w tej sprawie. Mam nadzieje, że wkrótce będziemy mogli upublicznić jego projekt - dodał Paweł Krzemień.

Więcej w poniższej rozmowie.

pd/mt

Posłuchaj

rozmowa Pawła Drożdża z Pawłem Krzemieniem