fot. Facebook/paczkadlabohatera

To materialne wsparcie, ale też wyraz wdzięczności i pamięci. W naszym regionie paczki trafią do bohaterów m.in. z Wałcza, Złocieńca i Bornego Sulinowa.

Rozpoczęła się zbiórka darów w ramach kolejnej edycji akcji „Paczka dla Bohatera”. Bohaterowie, do których jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia dotrą podarunki to m.in. kombatanci i weterani, którzy walczyli o wolną Polskę.

Marek Kapecki, koordynator tej akcji w Wałczu powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że od kilku lat to wsparcie trafia także do bohaterów z naszego regionu: - To już trzynasty rok, kiedy organizujemy akcję. Odbiorcami są kombatanci, weterani II wojny światowej, osoby represjonowane w czasie stalinizmu, solidarnościowcy, wdowy po kombatantach czy podopieczni Związku Kombatantów.

Do „Paczki dla Bohatera” zbierane są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, a także produkty, z których można przygotować potrawy świąteczne, artykuły chemii gospodarczej i słodycze. Marek Kapecki podkreślił jednak, że bardzo ważne są kartki świąteczne z życzeniami i podziękowaniami: - W takiej paczce znajdują się przede wszystkim kartki bożonarodzeniowe, które w większości otrzymujemy od szkół i przedszkoli. To właśnie w tych miejscach organizowane jest najwięcej zbiórek. Bardzo istotny jest sam gest, który oznacza pamięć o tych osobach.

Informacje o tym, jak można wesprzeć akcję, dostępne są na facebookowym profilu „Paczka dla Bohatera”.

pg/aj

Posłuchaj

Marek Kapecki o tym, co paczki mogą zawierać Marek Kapecki, koordynator „Paczki dla bohatera” o odbiorcach bożonarodzeniowych darów