fot. Katarzyna Chybowska/Polskie Radio Koszalin
Senatorskie centrum interwencji, usprawnienie ochrony zdrowia, adekwatne podatki dla przedsiębiorców i samozatrudnionych - to część założeń programowych przedstawionych przez Marka Łagockiego, kandydata w wyborach do Senatu w okręgu nr 100.

Marek Łagocki zapowiedział, że jeżeli wygra wybory, to otworzy sieć biur interwencji senatorskiej w naszym regionie: - Pojawią się biura w Koszalinie, Sławnie i Szczecinku, gdzie będziemy indywidualnie rozwiązywać problematyczne sprawy mieszkańców naszego regionu. Będą dyżury prawników, lekarzy, urzędników oraz innych specjalistów.

Kandydat na senatora w okręgu koszalińskim zapowiedział również działania na rzecz wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli i pracowników administracji rządowej: - Niesprawiedliwością jest to, że nauczyciele, pracownicy szkół, czy pracownicy administracji z wieloletnim stażem zarabiają o kilkaset złotych więcej od nowo zatrudnionych. Dlatego pensje muszę wzrastać proporcjonalnie do najniższej krajowej płacy w Polsce i o to będziemy zabiegać.

Program wyborczy Marka Łagockiego zawiera sześć punktów, ale jak zapewnił niezależny kandydat na senatora, nie jest to wszystko czym planuje się zająć: - Nie sposób spisać całego programu wyborczego, bo mógłby on liczyć nawet kilkaset stron. Mieszkańcy zgłaszali nam wiele spraw, m.in. drogowe czy inwestycyjne.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Tego dnia przeprowadzone będzie również ogólnokrajowe referendum.

kch

Posłuchaj

Marek Łagocki o swoim programie Marek Łagocki o podniesieniu płac pracownikó sfery budżetowej Marek Łagocki o utworzeniu biur interwencji senatorskiej