fot. prk24
fot. prk24
fot. prk24
fot. prk24
fot. prk24
fot. prk24
fot. prk24
fot. prk24
fot. prk24
fot. prk24
fot. prk24

Uczniowie Zespołu Szkół w Gościnie, leśnicy z Nadleśnictwa Gościno i poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc zasadzili drzewka w Błotnicy w powiecie kołobrzeskim. Akcję zorganizowano w ramach zapoczątkowanej pięć lat temu przez parę prezydencką inicjatywy #sadziMY.

- Rocznie sadzimy 500 milionów drzew różnego gatunku. To liczba napawająca dumą i pokazująca, jak należy gospodarować lasami w zrównoważony sposób - mówił poseł Czesław Hoc, podkreślając rolę ciężkiej, wykonywanej z pasją, pracy leśników.

Wioletta Koper-Staszowska, dyrektorka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku podkreśliła, że takie akcje są bardzo potrzebne. - Można w mikroskali zobaczyć, jak na co dzień wygląda praca leśników - dodała.

W akcji wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. - Fajnie, pożytecznie spędzony czas - usłyszeliśmy od nich.

Leśnicy w całej Polsce przygotowali milion bezpłatnych sadzonek. Można je odebrać m.in. w siedzibach nadleśnictw. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

red./zas

Posłuchaj

uczniowie ZS im. Macieja Rataja w Gościnie Wioletta Koper-Staszowska, dyr. RDLP w Szczecinku Czesław Hoc, poseł PiS