fot. Arkadiusz Wilman/Polskie Radio Koszalin

Koszalińscy działacze Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej zorganizowanej na terenie rozbudowywanej Strefy Ekonomicznej, podsumowali realizowane w mieście inwestycje, które dofinansowano z krajowych funduszy.

Kandydat PiS do Senatu w okręgu 100 Andrzej Jakubowski mówił dziś o realnym rządowym wsparciu, prowadzącym do poprawy codziennego życia mieszkańców Koszalina. - Koszalin w okresie współpracy z rządem Prawa i Sprawiedliwości oraz lokalnymi posłami i ministrami, pozyskał ponad miliard złotych. To są ogromne pieniądze na poprawę jakości życia mieszkańców.

Andrzej Jakubowski wymienił kluczowe inwestycje, które w ostatnich latach zostały lub są realizowane z pomocą rządowych środków: - Rozbiórka i budowa dwóch wiaduktów drogowych, przebudowa ulicy Piłsudskiego, Szczecińskiej. Remont obiektu mostowego w ciągu ul. Władysława IV nad linią kolejową 202, budowa nowych przystanków kolejowych. Warto również wspomnieć o olbrzymich pieniądzach, które dzięki staraniom ministra Pawła Szefernakera zostały przekazane na budowę infrastruktury wspomagającej strefę ekonomiczną - przekazał.

Andrzej Jakubowski zaznaczył, że tylko rządy Prawa i Sprawiedliwości są gwarantem dalszego rozwoju Koszalina. - Będziemy z całą starannością i odpowiedzialnością kontynuować te inwestycje - zapewnił.

Na początku września Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło „osiem konkretów”, które zamierza realizować w najbliższej przyszłości. Są to: emerytury stażowe, darmowe autostrady, poprawa jakości posiłków w szpitalach, program 800+, bon szkolny, program modernizacji i rewitalizacji osiedli oraz zwiększenie ilości lokalnych produktów w marketach.

aw/zn

Posłuchaj

Andrzej Jakubowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu - cz.1 Andrzej Jakubowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu - cz.2 Andrzej Jakubowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu - cz.3