Kobiety w ciąży bardzo często borykają się z rozstępami, które nieestetycznie wyglądają. W efekcie mamy kompleksy i wstydzimy się odsłaniać skórę w cieplejsze dni. Aby zapobiegać temu problemowi i z nim walczyć, warto stawiać na skuteczne balsamy na rozstępy. To kosmetyki tworzone na bazie sprawdzonych składników, dzięki czemu ich zastosowanie daje wiele korzyści! Czym cechuje się niezawodny krem na rozstępy w ciąży?

Pielęgnacja skóry w ciąży

Pamiętajmy o tym, że ciąża to czas ogromnych zmian, jakie zachodzą w ciele kobiety. Nic więc dziwnego, że często powstają problematyczne rozstępy na brzuchu, udach lub innych częściach ciała. Z pomocą przychodzi balsam na rozstępy w ciąży, który powinien także ujędrniać i nawilżać skórę. Smarowanie skóry skutecznymi preparatami bardzo dobrze wpłynie na samopoczucie ciężarnej kobiety i sprawi, że zapomnimy o swędzeniu naskórka.

Jak stosować krem na rozstępy?

Balsam do ciała przeciw rozstępom ma na celu zapobiegać utracie wody przed naskórek. Możemy stosować naprzemiennie oliwkę lub olejek oraz krem, tak aby uzyskać jak najlepsze efekty. Zabiegi pielęgnacji skóry należy wykonywać dwa razy dziennie i kontynuować nawet po porodzie.
Naturalny krem na rozstępy w ciąży nie musi kosztować fortuny. Codzienną pielęgnację warto urozmaicić masażami peelingującymi z pomocą szczotki do ciała. Ogromne znaczenie w tym wypadku ma aplikacja kremu na rozstępy. Na brzuch i piersi należy nanosić preparat delikatnie, omijając brodawki. Na udach i pośladkach z kolei można intensywniej wmasowywać balsam przeciw rozstępom, uprzednio stosując drobnoziarnisty peeling.

Kiedy postawić na balsam na rozstępy?

Balsam na rozstępy może nam się przydać już na początku ciąży. Zazwyczaj nieestetyczne blizny pojawiają się pod koniec II trymestru, dlatego krem trzeba stosować wcześniej. Niektóre produkty są przeznaczone do użytkowania już od 8 tygodnia ciąży!

Multiaktywny balsam przeciw rozstępom jest kosmetykiem bezpiecznym i intensywnie pielęgnującym. Istnieje możliwość stosowania takiego kremu jeszcze przed zajściem w ciążę, dzięki czemu przygotujemy skórę na rozciąganie. Poszukując idealnego balsamu dla siebie, warto mieć na uwadze zastosowane składniki. Poza tym znaczenie ma naturalny skład i pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.