W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Jak w każdy poniedziałek o tej porze zapraszamy do wysłuchania podsumowania sportowego weekendu. Materiał przygotował Mariusz Wolański.

materiał Mariusza Wolańskiego

17 września 1939 to jedna z najczarniejszych dat w historii Polski. Tego dnia żołnierze Związku Sowieckiego wkroczyli na teren Polski realizując niecny plan Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją były między innymi zsyłki Polaków na Syberię. I właśnie dlatego, 17 września został uznany jako Światowy Dzień Sybiraka.

materiał Mariusza Wolańskiego

Ochotnicza Straż Pożarna we Wrzosowie w gminie Dygowo świętuje jubileusz 75-lecia, a także nadanie jednostce nowego sztandaru ufundowanego przez lokalną społeczność. W uroczystościach obok druhów, druhen i mieszkańców Wrzosowa wzięli udział także samorządowcy, parlamentarzyści, a także przedstawiciele Państwowej Straż Pożarnej na czele z Zachodniopomorskim Komendantem PSP generałem Jarosławem Tomczykiem.

relacja Mariusza Wolańskiego

Za nami wrześniowa edycja „Herbertiady” czyli Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta. Z twórczynią przeglądu Katarzyną Pechman oraz z Wojciechem Czaplewskim rozmawiał Mariusz Wolański.

rozmowa z Katarzyną Pechman oraz Wojciechem Czaplewskim

„Otwarta Antena”: Maciej Bejnarowicz, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta

Maciej Bejnarowicz przewodniczący Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta był gościem Jarosława Banasia w audycji „Otwarta Antena” Studia Kołobrzeg.

W rozmowie omówiono prezydencki projekt podwyżki podatków w Kołobrzegu. Projekt będzie głosowany na dzisiejszej sesji. Przewodniczący Maciej Bejnarowicz ocenił, że zostanie on przegłosowany. - Klub PiS będzie głosował przeciw - zapowiedział.

„Otwarta Antena”: Maciej Bejnarowicz