fot. prk24

Samorząd na przebudowę trzech dróg we Wrześnicy otrzymał ponad trzy miliony złotych dofinansowania z Polskiego Ładu. W sobotę oficjalnie otwarto drugi wyremontowany odcinek, znajdujący się naprzeciwko wiejskiego boiska.

Wójt Ryszard Stachowiak przyznał, że mieszkańcy przez lata wyczekiwali na ten remont. - Utrzymanie nawierzchni, która była ze skały granitowej, to nie była łatwa sprawa i stan tej drogi urzędnikom i mnie spędzał sen z powiek - mówił wójt informując, że pieniądze udało się zdobyć w drugim naborze Polskiego Ładu. - Dokumentacja była gotowa, wykonawca się świetnie spisał i dziś mieszkańcy mają nową drogę - dodał wójt.

Wiceszef MSWiA, koszaliński poseł PiS-u Paweł Szefernaker przypomniał, że jest to kolejna inwestycja w naszym regionie, która nie zostałaby zrealizowana, gdyby nie rządowe wsparcie. - Dzięki tym programom, które kierujemy do mniejszych miejscowości i gmin popegeerowskich, realizowane są inwestycje, na które mieszkańcy czekali od lat. Dla każdego, kto pełni funkcje publiczne, polityka jest dużym szczęściem móc brać udział w takich uroczystościach, podczas których otwierane są nowe drogi, które były marzeniem pokoleń mieszkańców danej gminy - powiedział.

Budowa trzeciego odcinka powinna zakończyć się do końca listopada.

red./zas

Posłuchaj

Paweł Szefernaker, wiceminister MSWiA, poseł PiS Ryszard Stachowiak, wójt gm. Sławno