fot. prk24.pl
1 dla Bezpartyjnych Samorządowców, 2 dla Trzeciej Drogi, 3 dla Nowej Lewicy, 4 dla PiS, 5 dla Konfederacji, 6 dla Koalicji Obywatelskiej - to numery list wyborczych wylosowane w siedzibie PKW dla ogólnopolskich komitetów, które wystawią kandydatów do Sejmu we wszystkich 41 okręgach wyborczych.

Najpierw w Państwowej Komisji Wyborczej w piątek wylosowano numery dla tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich 41 okręgach wyborczych.

W losowaniu numer 1 przypadł KW Bezpartyjni Samorządowcy, 2 - KKW Trzecia Droga Polska 2050-PSL, 3 - KW Nowa Lewica, 4 - KW Prawo i Sprawiedliwość, 5 - KW Konfederacja, 6 - KKW Koalicja Obywatelska.

W dalszej kolejności wylosowano numery dla list komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy do Sejmu w więcej niż jednym okręgu.

Numer 7 będą miały listy KW Polska Jest Jedna, 8 - KW Polska Liberalna-Strajk Przedsiębiorców, 9 - KW Ruch Dobrobytu i Pokoju, 10 - KW Normalny Kraj.

Radości z wylosowanej "jedynki" nie kryła Katarzyna Sochańska z Bezpartyjnych Samorządowców. - Bardzo się cieszymy, ale nie ukrywam, nie jestem zaskoczona. Całą noc ta jedynka mi się śniła. Jedynka symbolizuje zjednoczenie i nadzieję, że pogodzimy Polaków i zapewnimy im normalną Polskę - powiedziała Sochańska.

- Bardzo dobre losowanie. Jesteśmy drudzy na starcie, ale liczymy, że będziemy pierwsi na mecie - dzięki temu dobremu losowaniu i temu, że nasze zaangażowanie przyniesie nam zwycięstwo wyborcze - powiedział rzecznik PSL Miłosz Motyka, komentując wylosowanie numeru 2 dla komitetu Trzeciej Drogi. 

Z kolei Dorota Olko wyraziła nadzieję, że lista numer 3 przyniesie szczęście Nowej Lewicy. - Ten numer ma dla nas sentymentalne znaczenie, bo 4 lata temu także szliśmy do wyborów z numerem trzecim. I przyniósł nam szczęście, Lewica wróciła do Sejmu z dobrym wynikiem - podkreśliła. - Najważniejsze jest to, żeby przekonać do siebie wyborców i wyborczynie, i na to ciężko pracujemy - dodała. 

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

PAP