fot. fot. facebook.com/ustkanafali
Zaproszenie Jacka Żukowskiego w tym tygodniu przyjęli: burmistrz Ustki Jacek Maniszewski, burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński oraz starosta słupski Paweł Lisowski.

Pogoda w minione wakacje nie sprzyjała turystom. Odwiedzający polskie wybrzeże często musieli liczyć się z opadami deszczu oraz niskimi temperaturami. Andrzej Strzechmiński zaznaczył na naszej antenie, że jesienna aura miała wpływ na liczbę gości odwiedzających Łębę.

- Jesteśmy zakładnikami pogody, kiedy świeci słońce to nadmorskie kurorty są wypełnione turystami , a odwrotnie jest w przypadku opadów deszczu. Miniony sezon był trochę inny, jednak cieszymy się, że odwiedziło nas dużo turystów zza granicy, w tym z Czech, Słowacji i Niemiec - zaznaczył samorządowiec.

W podobnym tonie wypowiedział się Jacek Maniszewski: - Mieliśmy około 20-30 proc. mniej turystów, przyczyną była oczywiście pogoda. Na szczęście aura sprzyjała podczas dużych wydarzeń organizowanych przez Ustkę.

Pod koniec piątkowej audycji Paweł Lisowski opowiedział m.in. o ważnej inwestycji drogowej na terenie powiatu słupskiego.

jż/mt

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”