fot. prk24.pl
Rzecznik rządu oraz słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości był gościem Marcina Kamińskiego na antenie Radia Słupsk. W porannej audycji opowiedział m.in. o inwestycjach energetycznych w regionie.

Przypomnijmy, w północnej Polsce powstanie sześć Specjalnych Stref Energetycznych. Ich wstępne lokalizacje to okolice Suwałk, Słupska, Ostaszewa (dwie strefy, w pobliżu Torunia), Szubina (w pobliżu Bydgoszczy) oraz Olsztyna.

Rzecznik rządu, słupski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Müller zaznaczył na naszej antenie, że stworzenie strefy energetycznej w okolicach Słupska ma związek z innymi inwestycjami na Pomorzu. - W regionie powstanie elektrownia jądrowa oraz farmy wiatrowe na morzu. W związku z tym przez nasze tereny będzie przechodziła nowa infrastruktura przesyłowa, która będzie dostarczała energię elektryczną do różnych miejsc w kraju. Chcemy, aby w jej pobliżu powstawały takie strefy. Na tych terenach przedsiębiorcy, tworzący nowe miejsca pracy, będą mieli niższą opłatę za energię.

- Obecnie realizujemy także projekty związane z uzbrajaniem terenów. Powstanie Specjalnej Strefy Energetycznej będzie jeszcze większą zachęta do inwestycji w nasz region - dodał polityk.

Więcej w poniższej rozmowie.

mk/mt

Posłuchaj

rozmowa Marcina Kamińskiego z Piotrem Müllerem