fot. PAP/Adam Warżawa

Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna, w wyniku wypadku wozu strażackiego piątkowej nocy zginęło dwoje druhów z OSP Żukowo, a trzech innych zostało rannych.

Do zdarzenia doszło podczas wyjazdu strażaków do śmiertelnego wypadku w pobliskiej miejscowości. Jak powiedziała aspirant Karolina Jędrzejczak z kartuskiej policji, kierowca wozu ratowniczego próbował ominąć wysepkę na jezdni i najechał na naczepę ciężarówki.

- Na skutek tego zdarzenia wóz strażacki się przewrócił. Na miejscu pracują policjanci z Kartuz, funkcjonariusze ruchu drogowego, grupa dochodzeniowo-śledcza. Skierowano również policyjnego psychologa, który udziela pomocy uczestnikom zdarzenia - przekazała asp. Jędrzejczak.

„Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej braci strażackiej składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych druhów oraz poszkodowanym druhom OSP Żukowo” - przekazano w komunikacie Państwowej Straży Pożarnej.

Kondolencje bliskim złożyli także szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz prezydent RP Andrzej Duda.

„Składam wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinom i Bliskim Strażaków Ochotników z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w tragicznym wypadku, na służbie, w drodze, by nieść pomoc. Łączę się w bólu z całą strażacką społecznością - Druhami OSP i Strażakami PSP, którzy każdego dnia, o każdej porze służą „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” i chronią nas z narażeniem własnego życia ”- napisał w mediach społecznościowych prezydent.

Dziś o godz. 18.00 we wszystkich jednostkach PSP i OSP, mają zostać włączone sygnały świetlno-dźwiękowe w hołdzie zmarłym strażakom.

PAP/IAR/red.