fot.prk24.pl

Zaproszenie Przemysława Grabińskiego przyjęli: Jan Matuszewski wójt gminy wiejskiej Wałcz, Maciej Łukaszewicz dyrektor Wałeckiego Centrum Kultury, Ewa Janicka-Olejnik koordynatorka programowa Wałeckiego Centrum Kultury oraz Jarosław Leszczełowski regionalista.

Jan Matuszewski - wójt gminy wiejskiej Wałcz

Wójt gminy wiejskiej Wałcz zaznaczył, że samorząd intensywnie inwestuje w oświatę: - Na początku września otworzyliśmy nowe przedszkole przy szkole podstawowej w Karsiborze. Są to cztery oddziały, około 100 miejsc. Sama liczba już wskazuje na to, że potrzeba na takie przedsięwzięcia jest duża, ze względu na wzrost społeczności lokalnej. Trwa również budowa przedszkola przy szkole podstawowej w Chwiramie. W planach mamy jeszcze otwarcie przetargu na oddział przedszkolny przy szkole podstawowej w miejscowości Gostomia.

Jan Matuszewski - wójt gminy wiejskiej Wałcz

Maciej Łukaszewicz - dyrektor Wałeckiego Centrum Kultury

Ewa Janicka-Olejnik - koordynatorka programowa Wałeckiego Centrum Kultury

Maciej Łukaszewicz oraz Ewa Janicka-Olejnik opowiedzieli o nowej inicjatywie: - Projekt ma na celu kompleksową przemianę cyfrową Wałeckiego Centrum Kultury z uwzględnieniem zarówno doposażenia jednostki w niezbędny sprzęt, oprogramowanie, a także szkolenie personelu w zakresie obsługi zakupionego sprzętu i wykorzystania narzędzi cyfrowych do działań animacyjno-edukacyjnych - wyjaśniła Ewa Janicka-Olejnik.

Dyrektor Wałeckiego Centrum Kultury dodał, że dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu, projekt może być realizowany: - Rok temu, Wałeckie Centrum Kultury otrzymało 125 000 zł dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury na realizację projektu "Cyfrowa rewolucja - Wałeckie Centrum Kultury zaktualizowane". Realizacja projektu pozwoli na cyfrową transformację WCK. Podniesie to kompetencje cyfrowe zarówno pracowników instytucji, jak i mieszkańców, a także zabezpieczy instytucję w sprzęt niezbędny do pracy z osobami z niepełnosprawnością.

Maciej Łukaszewicz oraz Ewa Janicka-Olejnik

 Jarosław Leszczełowski - regionalista

Już jutro rozpoczną się europejskie Dni Dziedzictwa „Śladami Gropiusa” w Mirosławcu. Jarosław Leszczełowski poinformował o szczegółach wydarzenia: - W ramach szerszego projektu poświęconego ukazaniu sylwetki Waltera Gropiusa i upamiętnienia jego postaci, zapraszam na wernisaż o jego tematyce. Wystawa szczegółowo ukazuje sylwetkę światowej sławy architekta i jego powiązanie z Pomorzem Zachodnim oraz Mirosławcem.

Jarosław Leszczełowski - regionalista