fot. herbertiada.pl
Głównym punktem programu jest konkurs recytatorski dla młodzieży szkół ponadpodstawowych poprzedzony warsztatami prowadzonymi przez aktorkę i pedagoga Małgorzatę Kaczmarską.

- Zdarzało się, że uczestnik warsztatów nie mógł się otworzyć oraz nie wykazywał swojej interpretacji i podejścia do wiersza. Dzięki tym warsztatom następowało przełamanie nieśmiałości - powiedziała dyrektor Herbertiady Katarzyna Pechman

Zwieńczeniem „Herbertiady" będzie premierowy spektakl teatralny pt. "Miłość Pana Cogito" w wykonaniu Doroty Landowskiej i Mariusza Bonaszewskiego. - Aktorzy spróbują pokazać, jakie jest miejsce miłości w twórczości Herberta, jak on ją widział i próbował wyrazić swoje osobiste uczucia - dodała Katarzyna Pechman.

Warsztaty recytatorskie rozpoczną się dziś o 11.00 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, sam konkurs odbędzie się w piątek o godzinie 10.00 w Regionalnym Centrum Kultury, a spektakl "Miłość Pana Cogito" o 17.00.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna, a Polskie Radio Koszalin objęło je patronatem medialnym.

mw/kp

Posłuchaj

Katarzyna Pechman, dyrektor Herbertiady o spektaklu teatralnym pt. "Miłość Pana Cogito" Katarzyna Pechman, dyrektor Herbertiady o warsztatach